کامپوزیت دندان

در کلینیک دندان پزشکی دکتر شیدا

کامپوزیت دندان چیست ؟

کامپوزیت دندان ، یکی از بهترین روش های بهبود و اصلاح لبخند است. در این روش، نقص زیبایی دندان توسط ونیر دندان از جنس کامپوزیت پوشانده می شود.
کامپوزیت، یکی از روش‌هایی است که برای اصلاح طرح لبخند افراد بکار می رود و امروزه طرفداران زیادی دارد.  از ماده ای به نام رزین کامپوزیت ساخته می شده و در اصل همان ماده ای است که برای پر کردن دندان استفاده می گردد. کامپوزیت اغلب توسط متخصص دندانپزشکی زیبایی بطور مستقیم روی دندان قرار داده می شود بدون آنکه لازم باشد در آزمایشگاه ساخته شوند. متخصص دندانپزشک لایه های مختلفی از مواد کامپوزیت را روی دندان قرار می دهد و همانند کار مجسمه سازی به آن شکل و فرم می دهد. هر لایه از کامپوزیت با استفاده از نور روی دندان محکم می شود. تطابق رنگ ، خطوط و ضخامت کامپوزیت از مهمترین چالش های این نوع روکش دندان می باشد.
کامپوزیت یک ماده خمیری است که وقتی برای انجام ونییر قرار است استفاده شود، توسط قلم مخصوص روی دندان قرار گرفته و فرم داده می شود و در نهایت با نور دستگاه لایت کیور سخت می شود.

مزایای کامپوزیت دندان

مزایا در این روش درمانی بی شمار است ، اما از بین آنها میتوان به عدم نیاز به دست کاری ساختار دندان ، امکان ترمیم ساده ، ظاهری مشابه با دندان طبیعی ، کوتاه بودن طول درمان و بدون درد ، استحکام بسیار مناسب نسبت به سایر درمان ها و موارد دیگر نیز نام برد.

کامپوزیت ونیر و مزایای آن

کامپوزیت ونیر یکی از جدیدترین متدها محسوب شده که برتری محسوسی نسبت به سایر روش ها دارد. در کامپوزیت با ونیر ، لایه نازکی از مواد بر روی دندان قرار گرفته و بدون اینکه نیاز به عملیات خاصی بر روی ساختار دندان باشد ، خیلی سریع و بدون درد ، دندان ها زیبا و جذاب تر شوند.
ماده ونیر ، ترکیبی از پرسلن و کامپوزیت است که پزشک در هنگام استفاده آن را ترکیب و استفاده می کند و نیازی به ساخت آن در لابراتوار نیست.

چه افرادی میتوانند کامپوزیت انجام دهند؟

افرادی که دندان هایشان تیره یا لکه دار است می توانند از این درمان برای تغییر رنگ دندان های خود استفاده کنند. به خاطر داشته باشید که روکش کامپوزیت از هر نوع که باشد می تواند دندان ها را سفید کرده و خرابی های جزئی را درمان کند و جایگزینی برای درمان ارتودنسی نیست. زیرا این روش نمی تواند شلوغی ، درهم ریختگی ، جلو و عقب و دندان های کج را درمان کند. بنابراین ، برای نصب روکش ، دندان ها باید کاملاً سالم و ردیف باشند.

مشاوره رایگان کامپوزیت ونیر

کلینیک دندان پزشکی دکتر شیدا با بیش از 7 سال سابقه در امر زیبایی فک و دندان‌ها و سایر خدمات زیبایی ، با دارا بودن کادری مجرب و تشکیل شده از برترین پزشکان متخصص، آماده ارائه خدمات مشاوره رایگان کامپوزیت و سایر خدمات آن می‌باشند. شما میتوانید با شماره تماس‌های ذکر شده در سایت و یا ارتباط از طریق واتساپ با یکی از کلینیک های واقع در نیاوران و یا اسلامشهر، تماس گرفته و پس از دریافت نوبت به کلینیک مراجعه نمایید.

مزایای استفاده از کلینیک دندان پزشکی دکتر شیدا

ضمانت کامل خدمات انجام شده
نوبت دهی دقیق و بدون اتلاف وقت
مشاوره و معاینه رایگان با تعیین وقت قبلی
بهترین قیمت خدمات دندان پزشکی در تهران
محیطی آرام و مجهز با دقیق ترین دستگاه ها

خدمات کلینیک دکتر شیدا