ترمیم دندان

کلینیک دندان پزشکی دکتر شیدا

ترمیم دندان چیست؟

ترمیم دندان یکی از آشنا ترین نوع درمان دندان های پوسیده است که هر فردی در طول زندگی خود با آن برخورد می کند.
زمانی که دندان شما پوسیده می شود، دندانپزشک برای درمان آن بخش های پوسیده و عفونی شده را تخلیه می کند و سپس دندان پوسیده شده را با مواد مخصوص پر می کند. برای پر کردن دندان های پوسیده می توان از انواع مواد ترمیمی استفاده نمود. دو ماده ترمیمی بسیار متداول که برای پر کردن دندان مورد استفاده قرار می گیرد، کامپوزیت سفید رنگ و آمالگام نقره ای رنگ می باشد. به لطف انواع روش های ترمیم دندان، گزینه های متعددی برای بهبود دندان های پوسیده، خراب و شکسته وجود دارد. به لطف روش درمانی ترمیم کردن دندان، شما می توانید لبخند بسیار زیبایی داشته باشید.
متخصص دندانپزشک برای اینکه متوجه شود که دندان شما پوسیده شده است یا نه و اینکه آیا نیاز به پرکردن دندان دارید یا خیر، از روش های زیادی استفاده می کنند و برای برخی از افراد که نیاز به سفید کردن دندان دارند، استفاده می نمایند.

انواع مواد ترمیم کننده دندان

پر کردن دندان با مواد مختلفی صورت میگیرد که استفاده از طلا ، کامپوزیت رزین ، آمالگام ، سرامیک و گلاس آینومر بیشتر مرسوم است. بیشترین مصرف در بین انواع مواد ترمیم کننده دندان ، آمالگام و کامپوزیت هستند که آمالگام از طول عمر بالای ده سال برخوردار بوده و قیمت نسبتا پایین تری دارد و عموما به علت رنگ نقره ای آن برای دندان های عقب استفاده میشوند. کامپوزیت به علت شباهت با رنگ دندان ، برای دندان های جلو و یا دندان هایی که در لبخند فرد دید بیشتری دارند استفاده می شود ، طول عمر این نوع مواد ترمیمی نسبت به آمالگام کمتر است و هزینه بیشتری نیز دارد.
سایر مواد ترمیمی کمتر استفاده شده و برخی از آنها به دلیل هزینه بالا و مزایای و معایبی که دارند ، افراد کمتر از آنها استفاده می کنند.
البته استفاده از مواد ترمیمی طلا طرفداران خاص خودش را دارد و برخی از افراد ترجیح میدهند به جای آمالگام با رنگ نقره ای از طلا استفاده کنند. اما هزینه استفاده از طلا بسیار بالاتر از کامپوزیت و آمالگام خواهد بود.

بهترین زمان برای مراجعه به دندان پزشک

به طور کلی افراد تا مشکلی در دندان های خود مشاهده یا حس نکنند به دندان پزشک مراجعه نکرده و گاهاً پس مراجعه به دندان پزشک ، کار از ترمیم گذشته باشد و نیاز به درمان عصب دندان و یا کشیدن دندان باشد. بنابراین بهترین راه کار این است که هر 6 ماه یک بار برای معاینه نزد دندان پزشک رفته و در صورت مشاهده پوسیدگی و یا ایجاد شدن شکستگی و یا حفره ، سریعاً دندان مورد نظر ترمیم گردد. 

ترمیم دندان در اسلاشمهر

کلینیک دندان پزشکی دکتر شیدا در اسلامشهر با بیش از 7 سال سابقه در امر زیبایی فک و دندان‌ها و انواع جراحی دندان و لثه ، با دارا بودن کادری مجرب و تشکیل شده از برترین پزشکان متخصص، آماده ارائه خدمات ترمیم دندان در اسلامشهر و خدمات وابسته به آن می‌باشند. شما میتوانید با شماره تماس‌های ذکر شده در سایت و یا سیستم چت آنلاین با ما در ارتباط باشید و یا در صورت نیاز به اطلاعات کامل از خدمات کلینیک ، اینستاگرام دکتر شیدا مراجعه کنید.

مزایای استفاده از کلینیک دندان پزشکی دکتر شیدا

ضمانت کامل خدمات انجام شده
نوبت دهی دقیق و بدون اتلاف وقت
مشاوره و معاینه رایگان با تعیین وقت قبلی
بهترین قیمت خدمات دندان پزشکی در تهران
محیطی آرام و مجهز با دقیق ترین دستگاه ها

خدمات کلینیک دکتر شیدا