روکش دندان

در کلینیک دندان پزشکی دکتر شیدا

روکش دندان چیست ؟

روکش دندان یکی از رایج ترین روش های ترمیم کردن دندان است. روکش در واقع تاج یا کلاهکی شبیه به دندان است که قرار است به جای تاج دندان در جویدن غذا نقشی ایفا کند به همین علت آن را تاج مصنوعی نیز میتوان نامید.
روکش دندان یک سطح جدید و استحکام و عملکرد بهتری به دندان می‌بخشد. در نتیجه می‌تواند عمر دندان را طولانی‌تر کند. امروزه طیف وسیعی از روکش‌ها از جمله روکش کاملاً پورسلان، روکش پرسلان-فلز (PFM)، روکش زیرکونیوم وجود دارد که یکی از محبوب‌ترین گزینه‌ها، روکش پرسلان است که رنگ آن به طور طبیعی با دندان‌های دیگر می‌آمیزد و به همین دلیل آن را برای داشتن لبخندی زیبا و جذاب به بیماران خود توصیه می‌کنیم. عموماً در شرایطی که دیواره های دندان و یا تاج دندان به طور کامل آسیب دیده و قابل ترمیم نیست، پس از درمان ریشه دندان ، توسط لابراتوار ساخته شده و سپس با چسب مخصوص بر روی دندان قرار میگرد.

مراحل روکش دندان

به دلیل اینکه روکش اصلی باید در لابراتوار و پس از قالب گیری ساخته شود ، بنابراین در جلسه اول دندان پزشک دندان را آماده سازی کرده و سپس قالب گیری میکند ، پس از قالب گیری و ساخته شدن روکش دندان ، در جلسه دوم روکش با چسب مخصوص بر روی دندان مورد نظر قرار گرفته و ثابت می شود.

طول عمر روکش دندان

به طور متوسط طول عمر روکش دندان بین ۵ تا ۱۵ سال است. البته این زمان با توجه به میزان سلامت دندان زیر آن و میزان مراقبت هایی که انجام می دهید متغیر است. روکش ها هم مانند دندان معمولی به مراقبت و رعایت بهداشت دهان و دندان نیاز دارند. اگر به طور مرتب مسواک بزنید و از مصرف چیزهایی که باعث خرابی و آسیب دندان ها می شود پرهیز کنید، قطعا ماندگاری و دوام آنها را بالا می برید.

مراقبت های بعد از روکش دندان

روکش دندان همانند خود دندان اصلی به مراقبت نیاز داشته و در صورتی که از آن به درستی مراقبت نشود ، خیلی زود باید برای ترمیم و یا تغییر آن اقدام کنید. البته مراقبت های بعد از روکش دندان بسیار ساده بود و تنها کافی است که پس از میل کردن غذا، بین دندان ها نخ دندان کشیده و بهداشت دهان و دندان خود را صرفاً رعایت کنید و در نظر داشته باشید در روز های اولیه نیز غذاهای نرم بخورید و هیچ گاه از دندانی که روکش شده برای شکستن آجیل و سایر موارد اینچنینی استفاده نکنید.

مشاوره رایگان پروتز ثابت دندان

کلینیک دندان پزشکی دکتر شیدا با بیش از 7 سال سابقه در امر زیبایی فک و دندان‌ها و انواع جراحی دندان و لثه ، با دارا بودن کادری مجرب و تشکیل شده از برترین پزشکان متخصص، آماده ارائه خدمات مشاوره رایگان روکش دندان و پروتز ثابت و خدمات وابسته به آن می‌باشند. شما میتوانید با شماره تماس‌های ذکر شده در سایت و یا ارتباط از طریق واتساپ با یکی از کلینیک های واقع در نیاوران و یا اسلامشهر، تماس گرفته و پس از دریافت نوبت به کلینیک مراجعه نمایید.

مزایای استفاده از کلینیک دندان پزشکی دکتر شیدا

ضمانت کامل خدمات انجام شده
نوبت دهی دقیق و بدون اتلاف وقت
مشاوره و معاینه رایگان با تعیین وقت قبلی
بهترین قیمت خدمات دندان پزشکی در تهران
محیطی آرام و مجهز با دقیق ترین دستگاه ها

خدمات کلینیک دکتر شیدا