جراحی دندان عقل

در کلینیک دندان پزشکی دکتر شیدا

جراحی دندان عقل چیست ؟

روند رشد دندان های ما به این صورت است: اولین دندان هایی که در فک ظاهر می شود، دندان های جلویی است. بعد از دندان های جلو نوبت به دندان های نیش می رسد. بعد از نیش، آسیاب کوچک و بزرگ. آخرین دندان آسیاب بزرگ دندان عقل است. این دندان، عقبی ترین دندان شماست. ممکن است دندان عقل هیچ مشکلی برایتان ایجاد نکند. در چنین حالتی شما یک دندان جدید و سالم دارید که برایتان کار خواهد کرد! اما در تعداد زیادی از موارد ما با مشکلاتی شبیه به دندان عقل نهفته یا عفونت دندان رو به رو خواهیم شد که نیاز به جراحی دندان عقل خواهند داشت. البته اشخاصی هم هستند که به طور مادرزادی دندان عقل ندارند. اما به طور معمول در فک بالا دو دندان و در فک پایین هم دو دندان عقل رشد میکند.
اگر دندان عقل نهفته باشد، نیاز به جراحی وجود دارد تا مشکلات دیگری ایجاد نشود. به طور کلی اگر به سن رشد دندان عقل رسیده اید، بهتر است برای معاینه وضعیت دندان عقل تان به دندان پزشک مراجعه کنید و با یک معاینه ساده از مشکلات احتمالی مانند فشار به دندان های جلو و تغییر حالت آنها ، عفونت دندان ، تغییر حالت فک و یا سایر موارد جلوگیری خواهید کرد.

چه کسانی نیاز به جراحی دندان عقل دارند ؟

در سنین 17 تا 21 سالگی عموماً دندان های عقل شروع به شکل گیری و رشد و در نهایت هدایت به سمت لثه می شوند تا مانند هر دندان دیگری از لثه بیرون آیند. اما با توجه به دلایلی که ذکر شد ممکن است دندان عقل به درستی رشد نکرده و نیاز به معاینه و بررسی دندان پزشک داشته باشد.
بنابراین توصیه کلینیک دندان پزشکی شیدا به شما این است که در رنج سنی 17 تا 21 سالگی ، به دندان پزشک متخصص مراجعه کرده و قبل از اینکه دندان عقل شما به فک ، دندان های مجاور آسیبی برساند یا باعث عفونت شود، وضعیت آن کاملا بررسی شده و در صورت نیاز جراحی دندان عقل برای شما صورت گیرد.
البته برخی از افراد به طور کلی دندان عقل نهفته یا نیمه نهفته دارند که قبل از اینکه از لثه به بیرون بیاد ، رشد دندان متوقف شده و در این صورت نیاز به جراحی برای افراد تجویز میگردد.

عوارض جانبی جراحی دندان عقل

همانطور که گفته شد ، اهمیت ندادن به دندان عقل و عدم معاینه آن باعث مشکلاتی خواهد شد که در آینده نه چندان دور شما را اجبار به رفتن دندان پزشکی خواهد کرد ، بنابراین حتما در سنین ذکر شده برای معاینه به دندان پزشک مراجعه کنید. اما برای عوارض جانبی جراحی دندان عقل به طور کلی عوارضی گزارش نشده است و در صورتی که توسط پزشک متخصص جراح دندان پزشک ، خدمات جراحی دندان عقل صورت گیرد ، دچار عوارضی نخواهید شد.

مشاوره رایگان جراحی دندان عقل

کلینیک دندان پزشکی دکتر شیدا با بیش از 7 سال سابقه در امر زیبایی فک و دندان‌ها و انواع جراحی دندان و لثه ، با دارا بودن کادری مجرب و تشکیل شده از برترین پزشکان متخصص، آماده ارائه خدمات مشاوره رایگان و معاینه رایگان دندان عقل و جراحی دندان عقل و خدمات آن می‌باشند. شما میتوانید با شماره تماس‌های ذکر شده در سایت و یا ارتباط از طریق واتساپ با یکی از کلینیک های واقع در نیاوران و یا اسلامشهر، تماس گرفته و پس از دریافت نوبت به کلینیک مراجعه نمایید.

مزایای استفاده از کلینیک دندان پزشکی دکتر شیدا

ضمانت کامل خدمات انجام شده
نوبت دهی دقیق و بدون اتلاف وقت
مشاوره و معاینه رایگان با تعیین وقت قبلی
بهترین قیمت خدمات دندان پزشکی در تهران
محیطی آرام و مجهز با دقیق ترین دستگاه ها

خدمات کلینیک دکتر شیدا