کشیدن دندان

در کلینیک دندان پزشکی دکتر شیدا

کشیدن دندان چیست؟

در یک تعریف ساده میتوان گفت ، درآوردن دندان ها از لثه و جدا سازی آن را کشیدن دندان می گویند. کشیدن دندان ، یک نوع درمان محسوب شده و در شرایطی اتفاق می افتد که ترمیم دندان امکان پذیر نیست و یا مشکلاتی در فک و دندان و لثه پیش آمده که باید دندان کشیده شود. دندان پزشکان عموماً کشیدن دندان را آخرین راه درمانی در نظر میگرند و در شرایطی که دندان شکسته باشد و راه درمان نداشته باشد ، پوسیدگی بسیار زیاد باشد و یا آسیب به لثه و سایر دندان ها به شکلی باشد که هیچ راه درمانی مانند عصب کشی ، روکش و یا سایر موارد وجود نداشته باشد ، راه حل تنها کشیدن آن خواهد بود. نکته قابل توجه در این نوع درمان این است که ، در گذشته نه چندان دور جزو اولین پیشنهادها برای یک دندان پوسیده و بیمار بود اما با توجه به پیشرفت علم دندان پزشکی، تا حد امکان دندان پزشکان از کشیدن دندان خودداری کرده و سعی میکنند از درمان های جایگزین استفاده کنند تا افراد دچار مشکلاتی در آینده نشوند.
اکثر مردم از فواید نگه داری دندان های خود آگاه نیستند. به همین دلیل اغلب به سراغ آسانترین روش می روند. انتخاب کشیدن دندان یا نگه داری آن، در نهایت تصمیم شماست.

مزایای کشیدن دندان

طبیعتاً هنگامی که دندان فرد دارای عفونت شدید ، پوسیدگی زیاد و غیر قابل ترمیم و یا همراه با مشکلات لثه باشد ، با کشیدن دندان و مراقبت های بعد از آن تمامی مشکلات شما برطرف خواهد شد و دیگر احساس درد و عفونت و یا سایر موارد را نخواهید داشت و از طرفی نیز کشیدن دندان نسبت به سایر درمان ها هزینه کمتری داشته و عموماً در یک جلسه به پایان می رسد.

معایب کشیدن دندان

همانطور که کشیدن دندان مزایایی به همراه دارد اما معایبی نیز خواهد داشت که به جز احساس فضای خالی بین دندان ها ، یا جویدن مواد غذایی که برای همه پیش می آید. برخی عوارض ممکن است در صورتی که پزشک دقت کافی را در هنگام کشیدن دندان نداشته صورت گیرد. از عوارض کلی میتوان به خوریزی بیش از حد ، عفونت ، خشکی حفره و غیره اشاره کرد که برا جلوگیری از این عوارض باید به دندان پزشک متخصص مراجعه نمایید.

مراقب های بعد از کشیدن دندان

در صورتی که شما اجبار به کشیدن دندان شدید ، باید پس از آن مراقبت هایی را در نظر بگیرید تا دچار عوارض نا خواسته در لثه نشوید. بعد از کشیدن دندان ، حتماً داروهای تجویز شده دکتر را با دقت مصرف کنید و در ساعات اولیه ، از دست زدن ، زبان زدن ، مکیدن آب دهان و تحریک محل دندان کشیده شده جداً خودداری کنید تا لثه به طور طبیعی در جای خود شروع به ترمیم کند و تا 24 ساعت اولیه از مایعات سرد و غذاهای نرم استفاده نمایید تا محل دندان به خوبی شروع به ترمیم کند.

مشاوره رایگان کشیدن دندان

کلینیک دندان پزشکی دکتر شیدا با بیش از 7 سال سابقه در امر زیبایی فک و دندان‌ها و انواع جراحی دندان و لثه ، با دارا بودن کادری مجرب و تشکیل شده از برترین پزشکان متخصص، آماده ارائه خدمات مشاوره رایگان کشیدن دندان و راه های جلوگیری از کشیدن دندان و سیار خدمات وابسته می‌باشند. شما میتوانید با شماره تماس‌های ذکر شده در سایت و یا ارتباط از طریق واتساپ با یکی از کلینیک های واقع در نیاوران و یا اسلامشهر، تماس گرفته و پس از دریافت نوبت به کلینیک مراجعه نمایید.

مزایای استفاده از کلینیک دندان پزشکی دکتر شیدا

ضمانت کامل خدمات انجام شده
نوبت دهی دقیق و بدون اتلاف وقت
مشاوره و معاینه رایگان با تعیین وقت قبلی
بهترین قیمت خدمات دندان پزشکی در تهران
محیطی آرام و مجهز با دقیق ترین دستگاه ها

خدمات کلینیک دکتر شیدا