ارتودنسی دندان

در کلینیک دندان پزشکی دکتر شیدا

ارتودنسی دندان چیست ؟

در تعریفی ساده میتوان گفت، ارتودنسی شاخه‌ای از دندانپزشکی است که دندان‌ها و فک‌هایی را که در جای نامناسبی قرار می گیرند اصلاح می کند. دندان هایی که در جایگاه نامناسبی قرار می گیرند و شکل نامتعارفی دارند مشکلات مانند بهداشت دهان را به همراه خواهند داشت. تمیز نگه داشتن دندان‌ها سخت تر شده و در نهایت بیماری که دندان های نامرتبی دارد در معرض خطر ابتلا به پوسیدگی دندان و بیماری های پریودنتال قرار دارد. این وضعیت به دندان هایی که مسئول جویدن غذا هستند فشار بیشتری وارد می کرده و در طول زمان دارای عوارض متعددی میگردند.

اگر ارتودنسی برای بیماران دارای ناهنجاری های فک و دندان انجام نشود، عوارض مختلفی مانند پوسیدگی دندان ها، مشکلات لثه ، جویده نشدن کامل غذا و مشکلات گوارشی اشاره کرد. حتی در برخی از ناهنجاری فک و لثه میزان این آسیب ها بیشتر بوده و بیمار دچار سر درد و مشکلات TMJ و درد در ناحیه گردن، شانه و پشت سر نیز میگردد و جدا از آسیب های پزشکی و مشکلات ذکر شده ، عدم تناسب فکر و دندان ها و نا متقارن بودن آن به زیبایی صورت فرد آسیب میرساند.

مزایای ارتودنسی دندان

همانطور که گفته شد ارتودنسی دندان ، عوارض متعددی داشته که درمان هر یک از آنها نسبت به شرایط بیمار مزیت محسوب می شود. اما در یک نگاه کلی می توان از مزایای ارتودنسی دندان به از بین بردن فاصله بین دندان ها ، تزار کردن قسمت فوقانی و تیپ دندان ها ، صاف کردن دندان کج ، جلویگری از ساییدگی بیش از حد دندان ها ، درمان مشکلات مرتبط با جویدن ، درمان مشکلات مرتبط با بایت دندان ، و سایر موارد اشاره کرد.

روش های ارتودنسی دندان

دندان پزشکانی که متخصص در امر ارتودنسی دندان هستند ، به درمان عدم هماهنگی و عدم جفت شدن دندان پرداخته و اصطلاحاً به آن مال اکلوژن نیز میگویند. روش های ارتودنسی دندان نسبت به شرایط و نیاز درمانی بیمار مشخص خواهد شد که از انواع مختلف آن میتوان به ارتودنسی نامرئی ، ارتودنسی متحرک و ثابت ، ارتودنسی رنگی ، ارتودنسی دیمون و ارتودنسی لینگوال اشاره کرد.

بهترین سن برای ارتودنسی

بهترین سن برای ارتودنسی دندان به گفته پزشکان متخصص زمانی است که هرگونه ناهنجاری فک و دندان در کودکان تشدید گردد، میتوان به متخصص ارتودنسی مراجعه کرد. اما بهترین زمان برای مراجعه بین 8 تا 14 سالگی و یا همان سن بلوغ است اما این بازه سنی به این معنا نیست که افراد بالای 18 سال نیز نتوانند از این خدمات استفاده کنند و روش های مدرنی امروزه جایگزین روش های قدیمی شده اند که این خدمات را برای هر سن و سالی میسر می سازند.

مشاوره رایگان ارتودنسی

کلینیک دندان پزشکی دکتر شیدا با بیش از 7 سال سابقه در امر زیبایی فک و دندان‌ها و انواع جراحی دندان و لثه ، با دارا بودن کادری مجرب و تشکیل شده از برترین پزشکان متخصص، آماده ارائه خدمات مشاوره رایگان ارتودنسی و خدمات آن می‌باشند. شما میتوانید با شماره تماس‌های ذکر شده در سایت و یا ارتباط از طریق واتساپ با یکی از کلینیک های واقع در نیاوران و یا اسلامشهر، تماس گرفته و پس از دریافت نوبت به کلینیک مراجعه نمایید.

مزایای استفاده از کلینیک دندان پزشکی دکتر شیدا

ضمانت کامل خدمات انجام شده
نوبت دهی دقیق و بدون اتلاف وقت
مشاوره و معاینه رایگان با تعیین وقت قبلی
بهترین قیمت خدمات دندان پزشکی در تهران
محیطی آرام و مجهز با دقیق ترین دستگاه ها

خدمات کلینیک دکتر شیدا